Pono powraca jako SynAlkaPono z nową płytą. Kiedy premiera „PONDEMII”?

Niespełna sześć lat po wydanym w 2015 roku albumie „BUNT” nadchodzi „PONDEMIA”.
Jest to piąty solowy album w artystycznym dorobku warszawskiego rapera Rafała Poniedzielskiego znanego jako Pono. Artysta powraca jako SynAlkaPono z nowym materiałem, który powstawał przez ostatnie lata.

„ Z ogromną satysfakcją przedstawiam Wam swoją najnowszą płytę, która mimo wielu przeciwności
w końcu ujrzała światło dzienne. Album zawiera twórczość z moich ostatnich 3 lat, podczas których zdarzyło się bardzo wiele. Wydarzenia te dużo mnie nauczyły, a czego, sprawdźcie sami.”

Nadchodzącemu wydawnictwu towarzyszyła przemyślana akcja promocyjna realizowana z dystansem i dużą dawką poczucia humoru.

Przez pewien czas informacje dotyczące daty premiery „PONDEMII”, jej okładki, tracklisty oraz zaproszonych gości owiane były tajemnicą. Tego, że premiera albumu zbliża się dużymi krokami dowiedzieliśmy się z kanału YouTube wytwórni ESAPE, która powstała z inicjatywy warszawskiego artysty. Zapowiedzią nowego wydawnictwa był zapoczątkowany w grudniu cykl krótkich spotów „Waidomości”. Nagrywane „z przymrużeniem oka” odcinki ukazywały się cyklicznie, a w ich realizację zaangażowany był znany polski komik Piotrek Szumowski. Nie sposób było nie zauważyć nawiązania
do popularnych serwisów telewizyjnych, a uważni widzowie z pasków informacyjnych mogli dowiedzieć się szczegółów dotyczących nowego albumu m.in. poznać liczbę utworów, datę premiery
i informacje o przedsprzedaży. W odcinkach brał udział także sam Rafał Poniedzielski, który jako „Pacjent Zero” zarażał pozytywną energią.

Odcinki „Waidomości” były także zapowiedzą singli – nagranego wraz z młodym raperem Kabe utworu i klipu „SCHODY” oraz „NIE ZAPOMNĘ” z gościnnym udziałem utalentowanej wokalistki Angeliki Irauth. Już wcześniej fani mieli okazję usłyszeć szczery przekaz w utworze „JAK WY” i poczuć pozytywny vibe przy „OMC”. Za produkcję odpowiedzialni są m.in. DJ B i Arkadiusz Szwed SWD. Warto obserwować profile Pono i ESAPE na portalach społecznościowych, by nie przegapić informacji o nowych singlach, które pojawią się już niebawem.

Wraz z ostatnim opublikowanym odcinkiem „Waidomości” uruchomiona została przedsprzedaż limitowanej edycji specjalnej albumu ”PONDEMIA”. Jest to prawdziwa gratka dla fanów warszawskiego artysty. Zamawiając wydawnictwo w pre-orderze na płycie CD lub nośniku USB oprócz autografów
i unikalnej okładki słuchacze otrzymają także dwa dodatkowe utwory, a wersja pendrive zawierać będzie niedostępne nigdzie indziej pliki multimedialne.

Oficjalna data premiery albumu „PONDEMIA” to 20 kwietnia 2021. Nadchodzące wydawnictwo
to przede wszystkim szczery przekaz i niepowtarzalny klimat, którego autentyczny charakter
z pewnością docenią słuchacze – zarówno młode pokolenie, jak i wierni fani, którzy wspierają Pono
od czasów TPWC, ZIP SKŁADU i pierwszych solowych projektów.

Album „PONDEMIA” w limitowanej wersji z dodatkowymi utworami na CD lub USB można zamówić
na www.pondemia.pl

Language